3.6 procenti laimes
Pateicoties Ms Marii grāmatplauktā atrastam topam esmu noskaidrojis to, ka ja es gribu nomirt gudrs, man katru gadu ir jāizlasa 21 grāmata. Nav daudz, ja lasa dzeju, vai bērnu grāmatas, bet gana mūsdienu sabiedrībā, kur uz darbu braucot jātur stūre un pirms gulētiešanas jāskatās seriāls. Bet man tik sasodīti patīk lasīt. Jātiek tikai vaļā no sodības pārlasīt grāmatas vēl un vēl, tad manām izlasītām 36 grāmatām no tūkstoša kas jāizlasa, izdosies vēl kādu pieplusot.
Lasu es visu ko. Bērnībā atceros ka sāku ar pasaku grāmatām. Bija tāda izlase ar dažādu tautu pasakām – tās vienu pēc otras burtoju. Tad nāca laiks, kad mājās un ciema bibliotēkā biju izlasījis visu, kas man tajā laikā likās interesants, un braucu uz Ventspils bibliotēku laimi meklēt. Vecākam paliekot izskatās ka kļuvu arī dumāks, jo bija brīdis, ka lasīju tikai visādus detektīvus, krimiķus un tādus vienas dienas romānus. Deivids Morels, Džeimss Hedlijs Čeizs un Džons Grišams. Morels radījis Rembo un raksta labas grāmatas par spiegiem, Čeizs latviski iznāca tādās melnās grāmatiņās un aprakstīja dažādus sapītus detektīvus vecmodīgā stilā. Grišams no šiem visiem vislabākais, gan ar perfektiem advokātu romāniem, līdz megadarbiem „Balti krāsotā māja” un tā par Ziemassvētkiem. Grišamu ļoti mīl Holivuda, jo vairākus viņa gabalus var redzēt arī uzfilmētus – nesen pat noskatījos vienu pa TV – Klients.
Tagad es lasu dažādas grāmatas, pa reizei visus tos vēstures sapītos piedzīvojumu gabalus, kas pēdējā laikā kļuvuši populāri, kā piemēram jau aprakstīto Pola Sasmena „Relikviju.” Vai franču tendenci aprakstīt savu ārprātu dienasgrāmatas formā Buijē „Viss par mani” un Beigbedera par frankiem un egoistiem. Gan arī daudz sievišķīgākas grāmatas, kā Rīsu māte un Atkinsones romānus. Un, protams, pārlasu jau lasīto – Nika Hornbija „Par Puiku”, Maikls Kaningems “Miesa un asinis” un Annas Gavaldas „Būt kopā – un viss.”
Tā nu esmu šodien šim blogam pievienojos sadaļu, kurā var redzēt ko es pašreiz lasu, kā arī izlasīto vērtēšu, aprakstīšu un varbūt arī ieteikšu tev. Ja nu kādu interesē šis TOP 1000 grāmatu saraksts, tad griezties te, kā arī šeit var iegūt lielisku rīku, ar kuru izrēķināt savu laimes līmeni un to cik grāmatas gadā jāizlasa, lai beigās viss būtu štokos.
Es kanpai pa nedēļu paspēju tikt galā ar šķidro “Sporta Avīzi” un no literatūras lasīšanas sen esmu atgājis. Tas protams nenāk par labu manam intelekta līmenim, bet nu neko nespēju sev padarīt.. starp citu esmu sapratis, kas lasu drausmīgi lēni. Kamēr es izlasu vienu grāmatas lapaspusi (pie sevis nevis balsī) tikmēr mana sieviete tiek galā ar divām, bet māte ar 2,5 lapaspusēm…. Vāks vienkārši…
thanks so much for a link to Arukiyomi’s spreadsheet! I think you are the first person on a non-English website to link that I know of.
Veicu skaitīšanu, no piedāvātā saraksta esmu izpildījis tikai 8.8 %, bet ja godīgi tad 75% no piedāvājuma man nemaz nelikās saistošas.
Man bija līdzīgas sajūtas. Protams, manas angļu valodas zināšanas nav tik labas, lai skaidri saprastu kas tas par autoru, nemaz nerunājot par nosaukumu. Ko zināju un sapratu, to tikai ķeksēju. Ja kādam ir kāds cits grāmatu tops, lai padalās.
Prieks, ka ir vēl kāds cītīgs grāmatu lasītājs :) Topus var atrast daudz un dažādus. Man ir vismaz viens raksts šī gada sākumā vai pagājušā gada beigās, kur ir linki uz vairākiem topiem. Tā ka atliek tikai lasīt.
[…] vairāk kā trīsdesmit. Kā arī mans grāmatu procents nav palielinājies ne par nieku. Kā ir 3,6 procenti tā arī ir palicis. Sanāk, ka lasu visādu huiņu un nevis to ko vajadzētu lasīt katram sevi […]
Es te pēdējā gada laikā arī ķēros po robu aizpildīšanas, vienīgi no cita gala,ņemu klasiku, bet nu tā ir krietni biezāka, kaut vai Uliss,bet nu 25 savācu gada laikā,vienīgi ar citu metodi,audiogrāmatas, un ja lasa prof aktieri efekts ir krietni lielāks nekā pats lasītu ar acīm,es te esmu ķeries pie tā 100 ka saraksta kas ir Ms Mari grāmatplauktā,tas man patīk labāk.
Skrienot klausies?