Sievietes
Šo grāmatu es meklēju tik pat ilgi cik lasīju. Man patīk lasīt visādas izvirtības. Droši vien visiem patīk, tikai jūs kautrējaties to atzīt, bet šeit viss bija pārlieku vienveidīgi. Sešpaka alus brokastīs, trīs vīna pudeles pusdienās, šņabis un cita sieviete katru vakaru. Šķiet ka divas citas grāmatas izlasīju pa vidu, kamēr tiku galā ar šo. Pienākuma un Ķekaru trenera dēļ.
Stāsts ir par kādu ne pārāk slavenu dzejnieku, kurš savu talantu atklājis piecdesmit gados strādājot pastā, un nu viņu aicina uz universitātēm un bāriem lasīt savu dzeju. Uz universitātēm, jo salīdzinoši laba tā dzeja, uz bāriem, jo piedzeroties viņa lasījumi ir iespaidīgi. Tad nu parasti viņš no rīta pamostas no kādas pielūdzējas zvana, kura pavaicā vai viņš viņu sagaidīs lidostā. Ir viņam arī noturīgākas attiecības, bet nevienas viņš nespēj turpināt ilgāk kā līdz nākama šādam zvanam. Vecs vecis, daudz alkohola un iekšā bāšana.
„Tiklīdz sieviete no tevis novēršanas – viss, aizmirsti viņu. Viņas spēj mīlēt, bet tad viņās kaut kas sagriežas un viņas vēsā mierā noskatīsies, kā tu mirsti notekā, kā tev uzbrauc mašīna, un vēl pienāks un uzspļaus.” Mūsu blogosfērā izskatās ka Bukovski salasījies ir Bumbieris, jo savās Bumbieru piezīmēs viņš vālē tādā pašā garā, dažreiz ir smieklīgi un interesanti palasīt, bet dažreiz izraisa vēmienu, bet, visu cieņu, spilgti bezgala.
„Es noliku klausuli. Domāju par Sāru. Mēs ar Sāru taču neesam precējušies. Vīrietim ir tiesības. Es esmu rakstnieks. Es esmu neķītrs vecis. Cilvēku attiecības tik un tā nemēdz būt noturīgas. Tikai pirmās pāris nedēļas ir kā lidojums, tad dalībnieki zaudē interesi. Nokrīt maskas, un parādās īstās sejas: kaprīzums, stulbums, plānprāts, atriebīgums, sadisms, slepkavīgums. Mūsdienu sabiedrība ir radījusi sevis cienīgus indivīdus, un viņi pārtiek cits no cita. Tas ir duelis līdz nāvei – mēslu bedrei. Es nospriedu, ka vislielākais, uz ko cilvēku attiecībās var cerēt, ir divarpus gadi. Siāmas karalim Mangutam bija 9000 sievu un konkubīņu; Vecās Derības ķēniņam Zālamanam bija 700 sievu; Saksijas Augustam Stiprajam bija 365 sievas, viena katrai gada dienai. Nav prātīgi likt visas olas vienā grozā.”
Čarlzs Bukovskisir sarakstījis vēl vienu latviski izdotu grāmatu – “Holivuda,” un cik es noprotu, stilu nav mainījis.
Nu jāteic, ka “Holivudu” izlasīju,lai varētu salidzīnāt noteikti ir jaizlasa arī šī, bet lasot tevi steikto, tā varētu būt līdzīga, tikai “Holivudā” pārsvarā tikai dzer
Es tev ieteiktu noskatīties dokumentālo filmu “Bukowski: Born Into This” http://www.imdb.com/title/tt0342150/
Tam citātam par to, ka sievietē kaut kas sagriežas… tam es piekrītu. Man pēc tā,ko par to grāmatu dzirdu, likās,ka tur nav nekādu labu atziņu vai tml.
:) Pikerītu Madarai par to, ka sagriežas! Bet grāmata ļoti patika un patiesībā vēlējos, lai tā tik ātri nebeidzas. Tas ļauj izdzīvot dzīvi, kādu pats nekad nevēlētos dzīvot!
…tik sagriezties var arī vīrietim!